CБУ виявила контрабанду унікального бурштину до однієї з арабських країн

16.11.2020 в 15:25 · 29Переглядів Суспільство

Служба безпеки України блокувала контрабанду 5,4 кілограма унікального бурштину-сирцю великих фракцій до однієї з арабських країн

Про це повідомляє прес-служба СБУ.

Оперативники спецслужби встановили, що мешканці Рівненської області систематично вивозили необроблений бурштин з України до однієї з країн Перської затоки. Ділки скуповували незаконно видобуте каміння у північних районах Рівненщини.

Співробітники СБ України, зокрема, задокументували, що мешканець Рівного намагався вивезти з України через міжнародний пункт пропуску аеропорту “Бориспіль” 18 рідкісних експонатів бурштину-сирцю, деякі з яких важать понад 700 грамів. Таке каміння є ексклюзивним та вартість кожного визначається індивідуально. Орієнтовна вартість виявленого бурштину за цінами чорного ринку становить кілька десятків тисяч доларів США.

Наразі бурштин вилучено та направлено для проведення відповідного дослідження. Після експертизи буде вирішуватись питання щодо відкриття кримінального провадження за ст. 240-1 Кримінального кодексу України.

Операція проводилась співробітниками УСБУ в Рівненській області спільно з Київською митницею ДМС України.

Слід також нагадати, що 29 жовтня Служба Безпеки України в “Південному” порту у контейнері з бананами знайшли 50 кг кокаїну.

“Нелегальний вантаж прибув до Морського торговельного порту “Південний” у контейнері із фруктами (за інформацією Держмитслужби – контейнер з бананами – ред.). Під час поглибленого митного огляду контейнеру у технологічних порожнинах правоохоронці виявили понад 50 кілограмамів кокаїну, розфасованими у кілограмові брикети”, – йдеться у повідомленні.

Також раніше повідомлялося, що СБУ блокувала діяльність проросійського інтернет-агітатора.

Стрічка новин

Стрічка новин