Подача води в Крим – умова, яку поставив Путін

9.3.2020 в 11:16 Політика

Відновлення постачання води в Крим – одна з умов подальшого врегулювання ситуації на Донбасі, яку поставив Путін на переговорах у Парижі

Про це повідомляє “Цензор.НЕТ” із посиланням на власні джерела, передає Наразі.Медіа.

У телефонній розмові 14 лютого Путін знову зажадав від Володимира Зеленського відновлення подачі води в Крим. Президент РФ назвав це однією з умов домовленостей для наступної зустрічі у “нормандському форматі”.

Саме тому спочатку глава фракції “Слуга народу” Давид Арахамія, а потім прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявили про намір подати воду до Криму. І саме тому влада розіслала запити в інжинірингові організації про підготовку проєкту відновлення постачання води в Крим.

Це перевірка громадської думки, Офіс президента вивчає, чи готове українське суспільство піти на такі поступки Путіну і чи може поставка води в Крим стати темою для домовленостей із РФ.

Домовленість щодо поставок води з Путіним – це груба помилка президента Зеленського.

По-перше, а до чого тут вода в Крим до проблеми Донбасу? Адже раніше сам президент озвучував стратегію вирішення спочатку проблеми Донбасу, а потім Криму. По-друге, взяття на себе зобов’язань перед Путіним щодо поставок води і спроба цей проєкт реалізувати – це важкий удар по довірі до влади в Україні. Адже поставка води – це зрада національних інтересів. І Путін це чудово розуміє, що навіть самим обговоренням цього питання він підвішує українську владу на гачок.

Те, що Денис Шмигаль озвучує путінські побажання на телебаченні у своєму першому публічному виступі – це демонстрація глибокого нерозуміння прем’єром того, що відбувається, і цілковитої несамостійності.

Володимир Зеленський має припинити практику кулуарних переговорів із Путіним. Кордони компромісів на переговорах із РФ мають узгоджуватися щонайменше на рівні РНБО. І виникає запитання: про що ще домовлялися з Путіним? Якщо як компроміс розглядають ось такі історії, значить, розуміння державних інтересів у президента на переговорах немає.

Стрічка новин

Стрічка новин