Саудівська Аравія розпочала нафтову війну з РФ

9.3.2020 в 10:29 Без категорії

Через невиконання Росією попередніх домовленостей щодо видобутку нафти, Саудівська Аравія обвалила ціни на неї. Економіка РФ стрімко падає

Після провалу переговорів найбільших експортерів нафти про скорочення видобутку Саудівська Аравія вирішила рекордно збільшити видобуток пального. Про це повідомляє Наразі.Медіа із посиланням на “Bloomberg”.

Про провал переговорів ОПЕК+ із Росією щодо зменшення видобутку нафти стало відомо в п’ятницю, 6 березня, повідомляв Reuters. Через це вартість еталонної марки Brent до закриття п’ятничних торгів обвалилася майже на 9% – до $45,54 за барель. Це найнижча ціна із 2016 року і найстрімкіше падіння вартості від часів фінансової кризи 2008 року.

Як зазначає Bloomberg, протягом останніх чотирьох років ціни на нафту трималися на порівняно високому рівні саме завдяки домовленостям про скорочення видобутку, досягнутих країнами – членами ОПЕК (на Саудівську Аравію припадає приблизно третина нафти, видобутої країнами організації) з Росією.

Строк дії угоди закінчується 1 квітня, і ОПЕК домагалася його продовження щонайменше до кінця 2020 року через побоювання, що попит на сировину впаде у зв’язку зі спадом промисловості, спричиненим епідемією коронавірусу. Росія зі свого боку вважає, що падіння попиту буде короткочасним, і не бачить сенсу подовжувати угоду.

Через провал переговорів Саудівська Аравія вирішила “розпочати тотальну цінову війну“, зазначає “Bloomberg”, і наростити видобуток із нинішніх 9 млн до 12 млн барелів на добу. Це, вважають опитані агентством аналітики, “призведе до хаосу на ринку нафти“.

У такий спосіб Ер-Ріяд, імовірно, намагається змусити Росію знову повернутися за стіл переговорів, вважають аналітики, підкреслюючи, що це дуже ризикована стратегія.

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин