Зеленський призначив двох суддів КСУ

26.11.2022 в 17:09 Політика

Президент України Володимир Зеленський заявив, що призначив двох суддів Конституційного Суду України 25 листопада

Про це Зеленський повідомив під час пресмарафону «30 запитань Президенту України».

Ми почали судову реформу, її ніхто не розпочинав. Це велика боротьба із суддями. Є нормальні судді. Але є, на жаль, те, що є. Також, ми почали цю реформу - очищення судів. Ви бачили, яка криза була з Конституційним Судом. До речі, я назначив двох, все ж таки ми перемогли цей момент, ми його переламали, двох нових суддів від Президента України до Конституційного Суду… Двох я призначив, вчора“, - сказав Зеленський.

При цьому президент фактично призначив двох осіб на неіснуючі посади — Олександр Тупицький і Олександр Касмінін досі залишаються суддями КС.

Зеленський скасував укази про їхнє призначення, але таке скасування є юридично нікчемним тому, що звільнити суддю КС за Конституцією може тільки сам суд.

Олександр Петришин — президент Національної академії правових наук, який схвалював право Леоніда Кучми балотуватися на третій термін висновком кафедри теорії права НЮА ім. Ярослава Мудрого, яку він очолював у 2004-му.

Оксана Грищук — професорка ЛНУ ім. І. Франка, донька чинного члена ВРП Віктора Грищука. Як повідомляє “Судова реформа”, відповідно до даних декларацій, Грищук могла занизити вартість свого Lexus RX 350 та не вказала вартість двох квартир площею 71,4 та 43,3 квадрати, а також земельної ділянки чоловіка на 1 200 квадратів.

Як повідомлялося раніше, Президент Володимир Зеленський заявив, що голову Офісу Президента Андрія Єрмака недоцільно звільняти через те, що він комусь не подобається.

Facebook
fb-share-icon

Стрічка новин

Стрічка новин