ЄСПЛ заборонив висилати мігрантів із території Польщі

6.12.2022 в 18:19 Політика

Європейський суд із прав людини заборонив Польщі висилати мігрантів назад до Білорусі, якщо вони знаходяться саме на польській території

Про це йдеться в постанові суду.

У період з 20 серпня по 3 грудня 2021 року Європейський суд з прав людини розглянув загалом
47 запитів від 198 заявників. Сорок чотири з цих запитів були подані проти Польщі, один запит був поданий
проти Литви і два проти Латвії, коли ті хотіли відправити мігрантів назад до Білорусі чи країн походження.

У більшості випадків заявники стверджують, що перебувають на території Польщі нібито з метою отримати міжнародний захист. Вони покладаються головним чином на статті 2 (право на життя) і 3 (заборона нелюдського і принижуючого гідність поводження) Європейської конвенції з прав людини і домагаються, серед іншого, юридичної, матеріальної допомоги (зокрема, харчування, медичного обслуговування та доступу до санвузлу), невисилання з Польщі та міжнародного захисту“, - ідеться в повідомленні.

Позивачі стверджують, що їхнє життя буде під загрозою, якщо їх відправлять назад до Білорусі, а інколи згодом - у країни походження.

Тому ЄСПЛ, покладаючись на Правило 39 Регламенту Суду, що передбачає застосування тимчасових заходів у випадках існування ризику заподіяння невиправданої та неминучої шкоди основним правам і свободам людини, ухвалив рішення заборонити Польщі висилати мігрантів і, у деяких випадках, забезпечувати їх усім, що вони вимагають.

Читайте також: Білоруські спецслужби обстріляли польський кордон із пневматичної зброї

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин