ВР схвалила скорочення кількості депутатів у першому читанні

4.2.2020 в 18:14 · 8Переглядів Політика

Верховна Рада України попередньо ухвалила проекту закону щодо зменшення конституційного складу Верховної Ради України до 300 нардепів

Відповідне рішення підтримали 236 народних депутатів України, передає кореспондент Наразі.Медіа.

Законопроект №1017 про внесення змін до статей 76 та 77 Конституції України передбачає зменшення конституційного складу Верховної Ради України, закріплення додаткових умов реалізації права бути обраним народним депутатом України та закріплення пропорційної виборчої системи.

Так, законопроектом передбачається зменшення конституційного складу ВРУ з 450 до 300 нардепів. Нардепом може бути лише людина, яка володіє державною мовою та постійно проживає на території України не менше останніх п’яти років. Також ВРУ обиратиметься за пропорційною виборчою системою.

Рада, обрана до набрання чинності цього закону, продовжує виконувати свої повноваження до наступних виборів.

Згідно з висновком Конституційного суду, суд визнав законопроект таким, що відповідає вимогам статей 157 та 158 Конституції України“, – зазначив представник Президента Володимира Зеленського в КСУ Федір Веніславський.

Своєю чергою, комітет ВР з питань правової політики, за результатами повторного розгляду законопроекту, рекомендував Раді попередньо його схвалити.

Стрічка новин

Стрічка новин