В дипломатичному просторі обговорюють “фінляндизацію” України

9.2.2023 в 12:12 Політика

Президент Франції Еммануель Макрон використав термін часів холодної війни «фінляндизація» стосовно України

Попри те, що президент Франції Еммануель Макрон заперечує актуальність питання “фінляндизації” нашої країни, воно все ж лежить в площині дипломатичного дискурсу. Про це повідомляє Narazi.Media із посиланням на New York Times.

Поняття “фінляндизація” виникло під час Холодної війни. Тоді Фінляндія вирішила дотримуватися суворого нейтралітету та закріпила відповідний пункт у договорі з Москвою в 1948 році. Ця угода була гарантією того, що Фінляндія не зіштовхнеться з радянським військовим вторгненням. В обмін на це країна зобов’язалася не вступати в НАТО та дозволити Радянському Союзу здійснювати вплив на її зовнішню та внутрішню політику.

У вівторок, стоячи поруч із президентом України Володимиром Зеленським у Києві, Макрон заперечував цю репліку, яка поставила його в суперечку не лише з українцями, а й із США. Але ця ідея знову обговорюється в дипломатичних колах.

За даними NYTimes, думки експертів щодо цього питання розділилися. Дехто вважає, що це найкращий курс, який може обрати наша держава, інші ж переконані, що це дисонує з прагненням офіційного Києва стати членом НАТО. 

Раніше також повідомлялося, що Україна та Франція підписали низку двосторонніх угод.

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин