Уряд відклав евакуацію громадян з Хубею

11.2.2020 в 13:15 · 7Переглядів Суспільство

Дату і час евакуації оголосять після окремого рішення уряду

Евакуацію громадян України з китайської провінції Хубей, яка мала відбутися 11 лютого, відклали на невизначений термін. Ситуація склалася через те, що не всі ще підписали згоду на карантин.

Про це сказала на брифінгу у вівторок міністр охорони здоров’я Зоряна Скалецька, передає кореспондент Наразі.Медіа.

Щойно ми будемо однозначно впевнені у тому, що інфекційний захист, епідемічний захист, готовність установи будуть забезпечені, ми відразу повідомимо і відразу організуємо. Усі готові: Міністерство інфраструктури, перевізник, який погодився, МЗС, усі дипломатичні канали“, – повідомила міністр.

Вона пояснила, що 50 осіб, які попередньо погодилися на евакуацію в Україну, мають підписати інформовану згоду на карантин.

Окрім того, залишається відкритим питання, де вони перебуватимуть. “Ми вивчаємо ті установи, які можуть бути сьогодні готові для прийому громадян. Це питання перевірки вентиляційних каналів, каналізаційних стоків (у тому числі можливість їх знезараження), можливість охорони і дотримання закритого режиму“, – сказала міністр.

Потрібно розуміти: вірус новий, щодня з’являється нова інформація, і ми повинні усе це враховувати… У даному випадку поспіх і прийняття рішень без гарантій безпеки для всіх 40 млн громадян можуть бути небезпечними“, – вважає Скалецька.

На сайті Міністерства закордонних також з’явилася інформація, що дату і час евакуації оголосять після окремого рішення уряду.

Раніше МЗС підтвердило зараження другого українця коронавірусом на лайнері Diamond Princess.

Стрічка новин

Стрічка новин