У Росії блокуватимуть Facebook, Youtube та Twitter

22.12.2020 в 14:51 Політика

Держдума прийняла в другому – основному – читанні законопроєкт, що дає Роскомнадзору право блокувати інтернет-ресурси, які “допускають дискримінацію щодо російських ЗМІ”

Про це повідомляє ТАСС.

Документ запроваджує статус “власник інформаційного ресурсу, причетного до порушень основоположних прав та свобод людини, прав і свобод громадян РФ”.

Генеральний прокурор та його заступники за погодженням з МЗС Росії зможуть присвоювати такий статус власнику інформаційного ресурсу, який, на їхню думку, допускає дискримінацію щодо матеріалів російських ЗМІ.

Під дію документу підпадають найбільші інтернет-ресурси – Youtube, Facebook та Twitter.

Роскомнадзор може отримати право частково або повністю обмежувати доступ до ресурсів-“порушників”, включаючи можливість сповільнювати їхній трафік. Порушникам у майбутньому можуть загрожувати штрафи до 3 млн рублів.

Законопроект поширюється на всі ресурси незалежно від місця їх реєстрації, причому їх контент повинен бути російською мовою і орієнтований на громадян РФ.

Один з розробників ініціативи, глава профільного комітету нижньої палати Олександр Хінштейн називав блокування Youtube на території РФ крайньою та малореалізуємою мірою. Він також пояснював, що законопроєкт поширюється і на випадки “дискримінації”, що виникли до його вступу в силу, якщо “порушення” не було усунуто.

Законопроєкт вже отримав підтримку комітетів з інформаційної політики, інформаційних технологій та зв’язку, а також з держбудівництва та законодавства.

Також повідомлялося, що в Росії можуть створити аналог ЄСПЛ.

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин