Речник МЗСУ прокоментував заяву Путіна про активи СРСР

13.12.2021 в 16:43 Політика

Речник МЗС Олег Ніколенко заявив, що твердження Владіміра Путіна про непередання Україною Росії закордонних активів СРСР – маніпуляція фактами

Про відповідний коментар Ніколенка повідомляє “Укрінформ”.

Твердження російського президента Владіміра Путіна про нібито невиконання Україною зобов’язання про передачу Російській Федерації закордонних активів Радянського Союзу – маніпуляція фактами“, – сказав речник.

Відповідно до Договору про правонаступництво щодо зовнішнього державного боргу та активів СРСР від 1991 року, частка нашої держави в загальній сумі боргу та активів СРСР становить 16,37%.

За словами Ніколенка, у 1994 році Україна та Росія підписали так звану угоду про нульовий варіант, відповідно до якої РФ зобов’язалася виплатити українську частку в зовнішньому державному боргу СРСР, а Україна мала передати Росії свою частку в активах СРСР станом на 1 грудня 1991 року.

Ніколенко пояснив, що ігнорування російською стороною законних вимог надати інформацію про вартість українських активів, що мали передаватися, унеможливило ратифікацію угоди ВРУ.

Цей документ не набув чинності ні для України, ні для РФ. Відтак, вести мову про невиконання якихось зобов’язань без належного правового процесу видається необґрунтованим“, – підкреслив речник МЗС.

Як повідомлялося раніше, Путін заявив, що Україна не повернула Росії активи СРСР.

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин