Facebook видалив десятки акаунтів партії Порошенка

13.1.2021 в 12:14 · 75Переглядів Політика

Соціальна мережа Facebook в грудні 2020 року видалила десятки профілів, пов’язаних із партією “Європейська солідарність”

Про це повідомляє “Радіо Свобода” з посиланням на звіт компанії.

Підставою для видалення названо “скоординовану неавтентичну поведінку”. Це поняття у Facebook тлумачать як “скоординовані зусилля для маніпулювання публічними дебатами задля стратегічної мети, де фальшиві акаунти є основними для операції”.

У розлогому звіті компанія пояснює, що “люди, які стоять за цією активністю використовували фейкові акаунти, щоб створити фіктивних осіб, уникнути нашого контролю, модерувати сторінки та писати в групах, названих за містами в Україні”.

“Вони також поширювали контент з офіційних сторінок політичних партій і політиків, ставили лайки і коментували під текстами інших людей, щоб показати їх (партії та політиків – ред.) більш популярними, ніж вони є насправді” – йдеться в повідомленні.

Також додають, що “ця мережа розміщувала повідомлення українською та російською мовами про новини та політику в Україні, включно зі схвальними коментарями про “Європейську солідарність” та її кандидатів, громадську організацію “Справа громад”, експрезидента Порошенка та критикою президента Зеленського. Частина цього контенту була оцінена місцевими фактчекерами як фальшива”.

Окрім того, суд забов’язав визнати недостовірними заяви п’ятого президента України щодо одного з інформаційних агентств.

Повідомляється, що Печерський районний суд Києва став на бік ІА УНН у справі за позовом до президента України (2014 – 19 рр.), народного депутата Петра Порошенка.

Суд в особі судді Галини Матійчук визнав недостовірною інформацію, поширену Петром Порошенком, та зобов’язав його її спростувати.

У липні 2020 року в програмі “Свобода слова” Петро Порошенко публічно заявив: “Пані Верещук продемонструвала мені сайт, який належить до видатного діяча тодішньої Партії Регіонів, а зараз ОПЗЖ, УНН, пан Льовочкін”

ІА УНН після цієї заяви звернувся до суду з позовом про захист ділової репутації та вимагав спростування недостовірної інформації, поширеної Порошенком.

Своїм рішенням суд зобов’язав Петра Порошенка спростувати поширену ним інформацію на його офіційних сторінках соціальних мереж Facebook: https://www.facebook.com/petroрoroshenko/ та Instagram: https://www.instagram.com/petroporoshenko/, розмістивши там текст резолютивної частини судового рішення.

Також у рішенні суду вказується, що з нього буде стягнуто 840,80 грн судового збору, сплаченого ІА УНН при поданні позову.

Раніше повідомлялося, що YouTube заморозив акаунт Трампа.

Стрічка новин

Стрічка новин