ВР ухвалила законопроєкт про розміщення зовнішньої реклами

7.6.2023 в 14:25 Політика

Верховна Рада України прийняла за основу законопроєкт №5094, який регулюватиме питання, пов’язані з розміщенням зовнішньої реклами

Про це йдеться в законопроєкті №5094.

Відтепер розшириться перелік вимог і обмежень щодо розміщення зовнішньої реклами. Будуть встановлені заборони з приводу її розміщення, а також порядок розміщення реклами на транспортних засобах.

За словами народної депутатки Олени Кондратюк, прийняття цього закону допоможе мінімум удвічі зменшити кількість зовнішньої реклами в країні, а також ліквідувати “сірі” та непрозорі схеми розміщення реклами.

Що зміниться? 

  • Закон уточнює терміни “зовнішня реклама” та “внутрішня реклама”, а також дає визначення терміну “реклама на транспортних засобах”.
  • Визначає особливості та чіткі вимоги щодо розміщення соціальної реклами.
  • Вводить кодування кожного рекламного вмісту двомірним штрих-кодом (QR-код), що містить відомості про власника та конструкції.
  • Забороняє розміщувати зовнішню рекламу на об’єктах культурної спадщини національного значення, крім випадків виконання робіт з реставрації або ремонту споруд (творів), що є пам’ятками національного значення.
  • Відтепер дозвільні органи повинні вести відкриту електронно-інформаційну базу даних зовнішньої реклами.
  • Кошти за тимчасове користування місцями для розміщення рекламних засобів за межами населених пунктів в смузі відводу автодоріг загального користування державного значення будуть направляти до Державного дорожнього фонду.

Раніше повідомлялося, що Google змінить технологію стеження за користувачами.

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин