Держдума РФ проголосила “образливим” законопроєкт Зеленського

8.6.2023 в 17:07 Політика

Держдума Росії назвала “образою історичної пам’яті” законопроєкт президента України Володимира Зеленського

Про це повідомляє “РИА Новости” з посиланням на постанову, прийняту на засіданні 8 червня.

Дослівно з заяви, прийнятої нижньою палатою: “Державна дума Федеральних зборів РФ вважає сам факт цієї законодавчої ініціативи президента України кричущою провокацією, спрямованою на загострення напруженості і конфліктів як всередині України, так і за її межами.

Розчерком пера права вважати себе корінними народами на території України позбавляються мільйони росіян (17,2% населення, за даними останнього перепису), сотні тисяч білорусів (0,57%) і молдован (0,54%), що входять в трійку найбільших національних меншин в Україні”.

Російські депутати також заявили, що в разі прийняття закону до корінних народів не зможуть віднести себе “ні угорці і русини Закарпаття, ні євреї, ні болгари в Одеській області, ні греки в Приазов’ї”.

У заяві наголошується, що Держдума розглядає внесений Зеленським законопроєкт як “образу історичної пам’яті, нову спробу вбити клин між українським, російським та іншими корінними народами України”.

На думку російських депутатів, цей законопроєкт є “ідеологічним обґрунтуванням продовження громадянської війни на сході України під гаслом вигнання “окупантів”, тобто російського і російськомовного населення Донбасу”.

Раніше повідомлялося, що Держдума РФ подякувала силовикам, які розганяли мітинги.

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин