ДБР викрило схему експосадовців Міненерго на 1,5 млрд грн

3.6.2023 в 18:01 Політика

Державне бюро розслідувань викрило масштабну схему Міністерства енергетики

Про це повідомила пресслужба ДБР.

Зазначається, що у лютому 2017 року Кабмін своєю постановою «Про забезпечення ефективного використання газорозподільних систем або їх складових» затвердив типовий договір експлуатації газорозподільних систем. Документ передбачає щорічну оплату за експлуатацію державного майна. Зокрема, до державного бюджету має перераховуватись 10% від залишкової вартості.

Але у ДБР наголошують, що у 2017 році тодішні посадовці Міненерговугілля у змові з обл- та міськгазами уклали з 37 приватними операторами договори, у яких передбачене безоплатне користування державним майном.

За три роки внаслідок цього державі завдано збитків на 1,488 млрд гривень.

3 червня 2021 року слідчі одночасно проводять 47 обшуків на території України, зокрема у Міністерстві енергетики, Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, 37 операторів газорозподільних систем та за місцями проживання колишніх високопосадовців міністерства.

Наразі на причетність до вчинення злочину перевіряють службовців Міненерго та керівників операторів газорозподільних систем і їхніх кінцевих бенефіціарів.

У Міненерго зазначили, що сприятимуть слідству, а кримінальне провадження правоохоронці розпочали після звернення міністерства у січні. Зробили це за результатами аудиту, який виявив порушення.

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин