Екснардеп “Партії регіонів” Левченко повернувся в Україну

4.6.2023 в 10:47 Політика

Колишній народний депутат від Партії регіонів Микола Левченко виграв позов в ЄСПЛ та вже повернувся в Україну

 Про це повідомив адвокат Олег Курчин в Facebook, “Новости Донбасса“.

“Адвокатське об’єднання “Курчин і Партнери” виграло справу в ЄСПЛ проти України в інтересах Миколи Левченка і зобов’язало виплатити компенсацію клієнту в сумі 1100 євро, чим поставило крапку в справах, які були внесені в ЄРДР” - йдеться в повідомленні захисника.

До свого посту він додав фотографію з Левченком. Знімок був зроблений біля офісу адвоката в Києві.

За даними “Новостей Донбасса”, ЄСПЛ прийняв до розгляду позов Левченко в березні 2020 року. Предметом розгляду було названо невиконання прокуратурою Київської області рішення суду про закриття кримінального провадження проти екснардепа, а також “порушення розумних строків”.

Микола Левченко був оголошений в розшук в Україні в 2015 році. Довгий час політик жив у Росії. Зараз в розшукових обліках МВС інформація про Левченка відсутня.

В Україні Левченку було заочно оголошено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого частиною 3 статті 161 Кримінального кодексу (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності або ставлення до релігії). Сам ексрегіонал називав кримінальне провадження проти себе політичним переслідуванням.

25 травня 2018 року Шевченківський районний суд Києва зобов’язав прокуратуру Київської області закрити кримінальне провадження проти Левченка. Однак прокуратура рішення не виконала.

Суд аргументував своє рішення тим, що сторона обвинувачення не довела зв’язок заяв Левченка з заворушеннями на території Донецької та Луганської областей, створенням основи для ескалації конфлікту і подальшого розпалювання ворожнечі на території країни.

У травні 2019 року Держбюро розслідувань відкрило кримінальне провадження проти співробітника прокуратури через відмову виконати рішення суду.

Раніше повідомлялося, що на Харківщині СБУ затримала автобуси з проросійськими “тітушками”.

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин