У Києві викрили торговців підробними посвідченнями ОБСЄ

25.11.2022 в 18:48 Суспільство

Правоохоронці викрили шахрайську схему з продажу фейкових посвідчень організації, замаскованої під ОБСЄ

Про це повідомили на сайті Офісу Генерального прокурора.

За процесуального керівництва Печерської окружної прокуратури міста Києва викрито та повідомлено про підозру в шахрайстві особі, яка за грошову винагороду видавала громадянам посвідчення неіснуючої міжнародної  організації, замаскованої під ОБСЄ (ст. 190 КК України)“, - ідеться в повідомленні.

За даними слідства, на території м. Києва діяла злочинна група, учасники якої причетні до виготовлення та продажу посвідчень членів так званої «Міжнародної Дипломатичної Місії ОБСЄ» (International Diplomatic Mission). Зловмисники зареєстрували ГО, які мають схожі назви з ОБСЄ в Україні, та створили вебсайт із назвою, подібною на вебсайт установи.

За 1500 євро учасники групи «зараховували» громадян України та нерезидентів до списку членів «дипломатичної місії ОБСЄ», а фактично у свої громадські організації. Після цього вони виготовляли та видавали їм посвідчення, схожі на оригінальні.

Ці документи начебто надавали можливість перетину кордону по зеленому коридору без карантинних обмежень, отримання через рік після вступу в організацію дипломатичних паспортів, соціальної допомоги та безкоштовного лікування за кордоном, а також інші привілеї. Водночас, насправді членство у цих громадських організаціях не надавало жодних переваг“, - додають в ОГПУ.

Як повідомлялося раніше, СБУ затримала контрабандистів пороху до Росії.

Facebook
fb-share-icon

Стрічка новин

Стрічка новин