Чому українські лікарі почали боротьбу із хворими замість хвороби?

5.4.2023 в 09:14 · 12088Переглядів Суспільство

Пацієнта можна не лікувати від COVID-19, якщо ти не поставиш йому діагноз COVID-19

Чи помічали ви у пресі заголовки на зразок: “В Івано-Франківську померла породілля: є підозра на коронавірус“, “На Рівненщині померла жінка з підозрою на коронавірус“? Чому у наших лікарів підозра на страшну хворобу з’являється лише після того, як її наслідки вже не можна приховати?

Відповідей може бути багато. Це і нестача необхідної кількості тест-систем, і необхідність проходити ряд процедур, передбачених протоколом лікування. Як наслідок, випливає відсутність бажання лікаря брати на себе відповідальність.

Розібратися у цьому питанні нам допоможе “захоплююча” історія 25-річного Романа із Дніпра про те, як він перехворів, нібито, пневмонією.

Різниці між звичайною і атиповою пневмонією

Для того, аби надалі не виникало питань щодо термінології і способів лікування, треба пояснити, що пневмонія - це бактеріальне захворювання, збудником якого є бактерії-пневмококи. Лікується така хвороба, звісно, антибіотиками. Якщо запалення легенів викликано вірусом, то це є атипова пневмонія. Багато з нас пам’ятає спалах свинячого грипу 2009 року. Він, як і COVID-19, теж був причиною атипової пневмонії, але у такому випадку лікування має опиратися на противірусні препарати.

Із Європи з “подарунками”

11-го березня Роман прилетів з Польщі до Києва, а вже за 8 днів хлопцю раптово стало зле: “Все почалося з сильного болю в горлі, як при ангіні, з’явився сильний сухий кашель, втома, невелика задишка і температура, яка надалі виявилася субфібральною (субфібральна - підвищена температура тіла протягом тривалого часу в межах 37,1° -38,0° - ред.).”

Наступного дня хлопець звернувся до лікарні: “Мене прослухали і аргументували це звичайною застудою. За кілька днів у мене обклало носоглотку, при цьому нежитю не було. Пару разів я відхаркав темно-коричневий слиз з невеликою домішкою крові. На понеділок 23-го, я знову записався до лікаря. До цього моменту горло боліти перестало, проте залишилося першіння і неприємні відчуття. Мене знову прослухали і на підставі мого фото з виділеннями відправили на рентген, який показав, що у мене прикоренева пневмонія.

Отже, весь цей час, хлопця, який прибув із зони спалаху COVID-19 з відповідними симптомами хвороби, ніхто не намагався ізолювати від інших людей, покласти у інфекційне відділення чи просто викликати швидку для переміщення по місту. Натомість, наша система медичної бюрократії передбачає перебування таких людей у чергах до сімейного лікаря, на аналізи і рентген. Але найцікавіше було далі.

Що завгодно, але не коронавірус

Мені прописали антибіотик “Амоксиклав” і відправили додому. Я лаявся з лікарями і просив зробити мені тест на коронавірус, однак за їхніми словами у мене не було клінічної картини через температуру, що нижче 38°. Зробив тест на грип, який був негативний, наштовхнуло на різні думки …“, - повідомив Роман.

За декілька днів кашель у хлопця посилився до такої міри, що не вистачало повітря прокашлятися, а також додалося сильне печіння в грудях: “немов поклали гарячий компрес“. Тоді лікар прописала ще один антибіотик “Зітрокс”.

Антибіотики не діють

Хочемо звернути вашу увагу, що ВООЗ не радить приймати антибіотики під час вірусних захворювань. Ці ліки діють лише на бактерії.

У нашому ж випадку діагноз про бактеріальну “пневмонію” Роману було поставлено просто методом виключення вірусу грипу.

Що це було?

31-го березня хлопець знову відвідав лікарню і зробив контрольний знімок, який показав поліпшення стану легень. “В той же день я скинув фото свого рентгена знайомому лікарю, і він мені повідомив, що у мене не пневмонія. Саме знімок, на якому видно ураження легень, ви і бачите. Питання: “що це було?” - залишається відкритим“, - повідомив Роман.

За підсумком тест на коронавірус я зробити не зміг, тому що їх робили лише важким“, - пояснив Роман. Надалі хлопець шукає можливості здати аналізи на антитіла від COVID-19, щоб все ж таки отримати відповіді, які не зміг почути від наших лікарів.

Побажання від хлопця, що опинився між хворобою і нашою медициною

Друзі, залишайтеся вдома, тому що ви не знаєте як і де ви можете захворіти. Ми живемо з вами в унікальний час, так що давайте будемо гідні!

Олесь Чайка, спеціально для Наразі.Медіа.

Facebook
fb-share-icon

Стрічка новин

Стрічка новин