Джо Байден має за мету назавжди зупинити “Північний потік – 2”

16.11.2020 в 16:04 Політика

Імовірний переможець президентських виборів в США, демократ Джо Байден хоче поставити крапку в історії проекту Кремля

Про це повідомляє німецьке видання “Bild”.

“Джо Байден в наступні кілька місяців знову посилить кермо влади, щоб зупинити престижний проект Кремля”, – зазначає автор статті.

Так, республіканці та демократи в Сенаті США узгодили найсуворіші санкції щодо активних прихильників проекту. Відзначається, що санкції є частиною Закону про державну оборону США (NDAA), який буде прийнятий в грудні та введений в дію Джо Байденом з січня.

Закон передбачає санкції проти всіх страхових компаній та суден, що беруть участь в подальшому будівництві “Північного потоку-2”, а також санкції проти компаній з технічної сертифікації подальшого будівництва.

Згідно з інформацією BILD, європейські газові експерти вважають, що нові санкції США “не тільки затримують будівництво “Північного потоку-2″, а й можуть назавжди покласти його кінець за Джо Байдена”, не дивлячись на те, що на сьогодні прокладено вже 95% труб.

За словами експертів, наведених у статті, у ентузіастів проекту сформувалася думка, що саме Трамп є найбільшим противником будівництва. Однак відзначається, що “опір “Північному потоку-2″ з боку демократів та республіканців однаковий”.

“Обраний президент Байден давно мав на думці, що цей проект є актом самоушкодження безпеки та стійкості всього альянсу НАТО”, – сказав генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен в коментарі виданню.

За словами іншого фахівця, експерта з енергетичного права Алана Райлі, нові санкції США “принаймні, зірвуть процес будівництва”.

Він заявив BILD, що “Газпром” “довго буде шукати сертифікаційні компанії та страховиків, які затримають реалізацію проекту”.

Але Райлі вважає, що санкції – лише частина стратегії нового президента США щодо призупинення будівництва трубопроводу. Він впевнений, що Байден може запропонувати Німеччині “комплексний пакет заходів безпеки для зеленої енергетики”, який “ліквідує необхідність використання газу з Росії та замінить його на відновлювальні ресурси”.

Також раніше повідомлялося, що Конгрес США розширив санкції проти “Північного потоку-2”.

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин