Депутати розширили застосування прикордонниками бойової техніки та озброєння

18.11.2022 в 11:16 Політика

Верховна Рада прийняла закон щодо використання та застосовування заходів примусу, бойової техніки та озброєння прикордонниками

“За” ухвалення закону проголосував 271 депутат.

Законом вдосконалено порядок використання та застосування заходів примусу, бойової техніки та озброєння особовим складом Державної прикордонної служби України“, - інформують на порталі ВРУ.

Зазначається, що законом внесено зміни до Закону України «Про Державну прикордонну службу України», якими врегульовано прогалини в законодавстві щодо особливостей використання та застосування особовим складом ДПСУ заходів примусу, бойової техніки, озброєння, а також врегульовано порядок здійснення поверхневої перевірки.

Пропонується військовослужбовцям, а також працівникам ДПСУ надати право здійснювати візуальний огляд осіб, речей та транспортних засобів, особистий огляд затриманих та оглядати і в разі потреби вилучати речі, що можуть бути речовими доказами або заподіяти шкоду життю чи здоров’ю людини.

Залежно від характеру ситуації, службовці можуть вдаватися до: фізичного впливу, застосування та використання спеціальних засобів, вогнепальної зброї, озброєння та бойової техніки, зброї кораблів, катерів та суден, озброєння повітряних суден, поверхневої перевірки.

Як повідомлялося, депутати прийняли закон “Про критичну інфраструктуру”.

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин