В ОАЕ шахраї пограбували банк на $35 млн завдяки діпфейку голосу його директора

15.10.2021 в 13:07 Суспільство

В ОАЕ шахраї пограбували банк на 35 мільйонів доларів за допомогою діпвойса його директора

Про це пише Forbes.

Це другий відомий випадок використання технології клонування голосу для викрадення грошей з рахунків і перший — настільки масштабний. 

Злочин стався на початку 2020 року, але подробиці стали відомі лише зараз. Керуючий банком в ОАЕ прийняв дзвінок і тут же зрозумів, що на дроті директор. Він сказав, що потрібно провести кілька транзакцій на суму 35 мільйонів доларів — компанія збирається зробити великі покупки.

Для переконливості шахраї відправили електронні листи від імені директора і юриста. У них підтверджувалася угода. Керуючий вирішив, що все в порядку, і надіслав гроші. 

Поліція ОАЕ вважає, що в шахрайській схемі брали участь 17 осіб. Вони відправили отриману суму на банківські рахунки по всьому світу.

Відомий лише ще один випадок використання діпвойса в фінансовому кіберзлочині. У 2019 шахраї синтезували голос боса з материнської компанії й подзвонили директору британської енергетичної фірми. Його попросили перевести 240 тисяч доларів на рахунок нібито постачальника з Угорщини. Злочинців тоді знайти не вдалося.

Раніше повідомлялося, що в Іспанії дикі кабани пограбували співачку Шакіру.

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин