У Японії самотнім літнім людям почали здавати квартири з “детектором смерті”

15.10.2021 в 11:31 Суспільство

Японське агентство нерухомості R65 inc. почало здавати літнім одиноким людям квартири, оснащені “детектором смерті”

Як повідомляє Vice, так в компанії намагаються боротися з феноменом “кодокусі”.

Термін “кодокусі” описує ситуацію, при якій людина вмирає на самоті, а його тіло знаходять лише через кілька днів, місяців або років. В одному лише Токіо у 2018 році було зареєстровано 5513 подібних смертей. Феномен кодокусі пов’язують з тим, що все більше літніх японців втрачають контакти з сім’єю і сусідами, так що їх відсутності серед живих довго ніхто не помічає. Зазвичай таких мерців виявляють після того, як сусіди починають звертатися до комунальних служб зі скаргами на неприємний запах.

Будинок, в якому вмирають так само, особливо якщо тіло пролежало без уваги кілька місяців, важко очистити від плям і неприємного запаху. Тому орендодавці і ріелтори вважають за краще не здавати квартири або будинки людям старше 65 років. До того ж вартість такої нерухомості може впасти на 10-20%.

Щоб не займатися дорогим прибиранням, багато орендодавців відмовляються заселяти людей старше 65 років. В агентстві R65 inc., яке, навпаки, співпрацює з такими людьми, придумали рішення — здавати квартири з датчиками, що реагують на смерть.

Ці датчики не мають камер, вони перевіряють присутність людини по використанню електроенергії. Якщо система знаходить відхилення протягом 20 годин, з мешканцем зв’язуються через телефон. Якщо людина не бере трубку, відправляється лист орендодавцю або рієлтору, який відповідає за нерухомість.

Технологія допомагає не тільки господарям квартир, а й самим літнім людям, які не хочуть бути тягарем після смерті.

“Наші клієнти не бояться померти на самоті, вони більше переживають за те, щоб їх тіла швидко знайшли в хорошому стані”, – сказав кореспондентам засновник компанії Ре Ямамото.

Раніше повідомлялося, що у Каліфорнії жінка купила зброю для банди з компенсації за смерть сина від копів.

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин