Ціну на газ знизять на понад 30%

13.1.2021 в 17:36 · 22Переглядів Різне

В Україні запровадять державне регулювання ціни на газ для всіх побутових споживачів на період карантинних обмежень

 Про це повідомив Офіс президента.

Рішення було ухвалено на нараді в президента 13 січня.

Після тривалого обговорення було ухвалене рішення про зменшення ціни на газ нижче ринкової. Це означає зниження в платіжках людей на понад 30%.

Пропонована ціна – на рівні 6,99 грн за куб.м.

На засіданні Кабінету міністрів прем’єр Денис Шмигаль дав доручення Міненерго, Мінекономіки, Мінюстиції, іншим профільним міністерствам та центральним органам виконавчої влади невідкладно підготувати проєкт постанови Кабміну про запровадження державного регулювання ціни на газ на період карантину з метою захисту побутових споживачів від надмірного зростання.

За словами Шмигаля, “це не означає, що влада відходить від ринкового регулювання ціни на газ, але зважаючи на надзвичайно складну ситуація з карантинними обмеженнями, буде запроваджено державне регулювання.

За словами в.о. міністра енергетики Юрія Вітренка, це рішення має бути впроваджене й повністю запрацює вже з лютого.

“Тобто з першого лютого всі споживачі України будуть сплачувати суттєво менше за природний газ. Можу сказати, що, за нашими даними, середня ціна на газ в Україні в січні була вище, ніж 9600 гривень. Відповідно, ціна буде знижена в середньому для населення України до 6999 гривень” – йдеться в повідомленні.

Раніше повідомлялося, що Мосійчука підозрюють у вибуху на газопроводі “Лубнигаз”.

Стрічка новин

Стрічка новин