ВР просить США завадити будівництву “Північного потоку-2”

21.5.2023 в 14:03 Політика

Народні депутати підтримали Постанову про звернення до Конгресу США щодо запровадження санкцій проти будівництва газопроводу “Північний потік-2”

Про це йдеться на засіданні ВРУ, постанова №5520.

Ініціював постанову голова Верховної Ради Дмитро Разумков. “За” висловились 292 нардепи.  Зокрема 217 голосів дала фракція “Слуга народу”, 23 – “Європейська солідарність”, 17 – “Голос”, 12 – “Довіра”, 10 – “Батьківщина” та 7 – “За майбутнє”.  Не голосували нардепи від “Опозиційної платформи – За життя”. 

Документ закликає США використати всі можливі законні інструменти, щоб зупинити будівництво газопроводу шляхом запровадження санкцій. 

У пояснювальній записці до документу йдеться, що газопровід є одним із інструментів Росії у гібридній війні проти України. Водночас, метою “Північного потоку-2” є розділення Європи, посилення залежності ЄС від постачання російського газу та створення механізму тиску на Україна та інші держави Європи. Саме для відвернення ворожих дій РФ нардепи вважають за доцільне звернутись до палат Конгресу з проханням посилити санкційний тиск та завадити завершенню будівництва газопроводу.

Раніше повідомлялося, що “Північний потік-2” покинув один з найбільших інвесторів.

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин