На дні Рейну знайшли пів тисячі електросамокатів

30.6.2023 в 15:42 Суспільство

У Кельні водолази виявили уздовж берегів понад 500 самокатів з електроприводом 

Про це повідомляє DW, передає Наразі.Медіа.

Водолази, які зазвичай перед початком робіт очищають дно річки від різного сміття, виявили уздовж берегів та під мостами лише в центрі Кельна понад 500 самокатів E-Scooter та Elektro-Scooter, повідомила раніше регіональна телекомпанія WDR. Судячи з усього, в річку ці самокати скидають ті, кого вони дратують або заради розваги.

Дізнавшись про це, одна з найбільших компаній, що здає в Кельні електросамокати в оренду, звернулася до спеціалізованої фірми водолазів-будівельників з проханням скласти попередній кошторис витрат з очищення дна річки від самокатів на цій ділянці, однак це виявилося занадто дорого. Це викликало обурення у міської влади та низки екологічних організацій, які побоюються, що, пролежавши тривалий час на дні, акумулятори самокатів, що містять кобальт, нікель, мідь та різні кислоти, почнуть виділяти ці отруйні речовини у воду. Водна поліція в Кельні почала перевірку цих фактів. Зокрема, розслідує звинувачення на адресу керівництва фірм в бездіяльності, яке могло призвести або призвело до забруднення навколишнього середовища.

Як електросамокати впливають на екологію

“В електросамокатів корпус акумулятора відповідає міжнародному стандарту IP-67, що гарантує захист від проникнення вологи при зануренні у воду на глибину до одного метра протягом не більше пів години. При цьому деякі самокати пролежали в річці на глибині до п’яти метрів вже кілька місяців, а сильна течія могла протягнути їх по кам’янистому дну, через що корпус акумулятора міг отримати пошкодження” - йдеться в повідомленні видання.

Зі слів водолазів, з деяких вже витягнутих ними з Рейну електросамокатів витікала липка в’язка рідина. Однак, за даними влади Кельна, в річковій воді слідів забруднювальних речовин, які можуть потрапити в навколишнє середовище з самокатів, поки не виявлено.

Раніше повідомлялося, що у Європі компанія Ford повністю перейде на електромобілі.

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин