СБУ блокувала збут даних із систем Податкової та Митниці

24.11.2020 в 11:45 Різне

Кіберфахівці Служби безпеки України блокували несанкціонове копіювання та збут відомостей з інформаційно-телекомунікаційних систем Державної податкової та митної служб

Про це повідомляє прес-служба СБУ.

Оперативники спецслужби встановили, що посадовці служб організували цей механізм з використанням чат-ботів, інтернет-ресурсів та “телеграм”-каналів, використовуючи наявність вразливостей у відомчих базах даних.

До протиправної схеми були залучені посадовці ДПС, ДМС та співробітники банківської установи. 

Спільники налагодили систематичний збут конфіденційної інформації щодо фінансово-господарської діяльності юридичних осіб, експортно-імпортних операцій суб’єктів підприємницької діяльності та іншої інформації, яка створена та захищена відповідно до чинного законодавства.

Під час обшуків в офісах та місцях проживання фігурантів правоохоронці виявили та вилучили комп’ютерну техніку, мобільні телефони, флеш-накопичувачі, на яких міститься несанкціоновано скопійована інформація з обмеженим доступом, банківські картки та інші докази, що підтверджують вчинення оборудки фігурантами.

Вирішується питання щодо вручення фігурантам повідомлень про підозри у вчиненні злочинів, передбачених статтями 361-2 та 362 Кримінального кодексу України.

Також раніше повідомлялося, що в Ужгороді напередодні виборів СБУ викрила схему підкупу виборців.

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин