Науковці записали “співи” тюленів поблизу станції “Академік Вернадський”

18.1.2023 в 11:42 Різне

Українські вчені зі станції “Академік Вернадський” зафіксували на відео дивовижні звуки тюленів Веддела під антарктичною кригою

Про це повідомили на фейсбук-сторінці наукового центру.

Загалом було відомо про близько 30 типів звуків у репертуарі цих тварин, але нещодавно було виявлено ще 9 типів – в ультразвуковому спектрі. Це різні “цвірінькання”, “свисти” і “трелі”, що іноді навіть нагадують звуки бластерів із “Зоряних війн”, повідомляють науковці.

Тюлені Ведделла – найпівденніші ссавці, які чудово пристосовані до життя в одному з найхолодніших регіонів планети. Вони здатні затримувати подих та залишатися під водою майже півтори години поспіль, подекуди пірнаючи на глибину понад 600 м.

Десь п’ята частина підводних співів відбувається частотах, вищих за діапазон людського слуху: від 20 до 50 кГц, а деякі можуть сягати 200 кГц.

Раніше вважалося, що ластоногим такі високочастотні звуки не притаманні, тож їхнє функціональне значення науковцям ще треба з’ясувати. Існує припущення, що зворотнє відлуння таких звуків дозволяє Ведделлам орієнтуватися у просторі під час антарктичної зими.

Крім того, оскільки високочастотні звуки долають менші відстані, ніж низькочастотні, тюлені можуть використовувати їх для спілкування з іншими особинами, не приваблюючи хижаків.

Раніше повідомлялося, що 60 тисяч охочих долучилися до 21-го диктанту національної єдности. Його писали на всіх 6 континентах, у тому числі й на станції “Академік Вернадський” в Антарктиді.

Фото: Jerzy Strzelecki

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин