Конгрес США розпочав процес імпічменту Трампа

11.1.2021 в 18:01 · 41Переглядів Політика

Палата представників Конгресу США оприлюднила проєкт резолюції, що розпочинає процес проголошення імпічменту чинного президента Дональда Трампа

Про це повідомляє CNN.

“У своїх діях як президент США… Дональд Трамп вчинив значні злочини і проступки, підбурюючи до насильства проти уряду США”, – зазначають у ньому.

У тексті резолюції згадують слова Трампа, сказані ним на мітингу перед прихильниками 6 січня про те, що “ми перемогли, і з великою перевагою”. 

“Він також умисно робив заяви, які, у контексті, заохочували до, та, передбачувано, призвели до беззаконних дій під Капітолієм, як, наприклад “якщо ви не будете боротися з усіх сил – у вас більше не буде країни“, – додають у тексті. 

У резолюції згадують також дзвінок Трампа губернатору Джорджії, у якому він вимагав “знайти голоси” для зміни результатів виборів у штаті і тиснув на нього.

“Такою поведінкою Дональд Трамп продемонстрував, що він залишиться загрозою національній безпеці, демократії та Конституції, якщо йому дозволять залишитися на посаді; він діяв у спосіб, що кричуще суперечить принципам самоврядування та верховентсва права. Дональд Трамп має бути підданий процедурі імпічменту і суду, усунений з посади та позбавлений можливості обіймати будь-які почесні чи управлінські посади”, – підсумовують у тексті. 

Голосування за резолюцію має відбутися на цьому тижні.

Раніше повідомлялося, що Меркель прокоментувала блокування Twitter акаунта Трампа.

Стрічка новин

Стрічка новин