Перша у світі жінка вилікувалася від ВІЛ

16.2.2023 в 11:32 Різне

Американка з лейкемією стала першою жінкою і третьою людиною, яка вилікувала вірус імунодефіциту людини після пересадки стовбурових клітин від донора

Про це повідомляє “Reuters”.

Цей випадок є частиною дослідження США під керівництвом докторів з Каліфорнійського університету та Університету Джона Хопкінса в Балтіморі.

Він спрямований на спостереження за 25 ВІЛ-інфікованими, яким пересадили стовбурові клітини з пуповинної крові для лікування раку та інших серйозних захворювань.

Пацієнти в дослідженні спочатку проходять хіміотерапію, щоб знищити ракові імунні клітини. Потім лікарі пересаджують стовбурові клітини від людей із специфічною генетичною мутацією, в якій у них відсутні рецептори, які використовуються вірусом для інфікування клітин.

Вчені вважають, що у цих людей потім розвивається імунна система, стійка до ВІЛ. Це не допомагає більшості, але звіт “підтверджує, що лікування від ВІЛ можливе, і ще більше посилює використання генної терапії як життєздатної стратегії лікування ВІЛ“.

Раніше повідомлялося, що Центр громадського здоров’я планував провести масштабне дослідження серед чоловіків, що мають секс із чоловіками, щоб дізнатися про можливі ризики інфікування ВІЛ (вірусом імунодефіциту людини), гепатитом та сифілісом.

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин