На Банковій прокоментували візит Санду в Україну

12.1.2021 в 17:27 · 22Переглядів Політика

Заступник керівника Офісу Президента Ігор Жовква відзначив, що сьогоднішній візит Президента Молдови Маї Санду є символічним та важливим з точки зору результатів

Про це дипломатичний радник Президента написав у Фейсбуці.

“Другий повноцінний робочий день 2021 року і перший закордонний візит Президентки Маї Санду в Україну з часу її обрання. Візит і символічний, і важливий з точки зору результатів”, – зазначив Жовква.

Коментуючи результати візиту Санду до Києва, він відзначив шість моментів.

Насамперед заступник керівника ОП звернув увагу на відновлення повноцінного діалогу на рівні Президентів – “те, чого не було за часів попередників”. У цьому контексті Жовква нагадав, що відповідно до підписаної Спільної декларації, утворено Президентську раду – координуючий орган на рівні глав держав, які регулярно зустрічатимуться та досягатимуть домовленостей з усіх питань порядку денного.

Другим важливим результатом дипломатичний радник Президента назвав обговорення та досягнення порозуміння щодо взаємної підтримки у питаннях регіональної безпеки.

“Обидва Президенти підтримують суверенітет і територіальну цілісність держав у міжнародно визнаних кордонах. А Крим для Маї Санду назавжди і безумовно український”, – акцентував Жовква.

Він також звернув увагу на те, що між двома столицями з‘явиться нова повноцінна магістраль включно з новим мостом через Дністер, яка скоротить час подорожі між Києвом та Кишиневом до трохи більше як 5 годин. “Проєкт амбітний, але цілком може бути реалізований ще у нинішньому році”, – спрогнозував заступник керівника ОП.

Окрім того, як відзначив Жовква, Україна готова відновити експорт своєї електроенергії до Молдови, а наші сусіди її готові прийняти.

Він також акцентував, що було детально обговорено питання Дністровського гідровузла та весь комплекс супутніх аспектів, включаючи екологічний та питання власності і демаркації відповідних ділянок кордону. “Є політична воля, щоб це питання зникло як проблемне, далі справа за урядами та відповідними експертами”, – зауважив дипломат.

До важливих результатів візиту Президента Молдови він відніс і те, що питання мовних та інших прав нацменшин в обох державах будуть врегульовані на паритетній основі.

“Ну і, безумовно, чекаємо Маю Санду на святкуванні 30-ї річниці Незалежності України. А вона, у свою чергу, запросила Президента Володимира Зеленського відвідати Молдову з офіційном візитом”, – резюмував Жовква.

Зазначається, що Мая Санду 12 січня перебуває у Києві. Це її перший офіційний віз ит після обрання Президентом Молдови.

Раніше Санду повідомляла, про що говоритиме з Зеленським у Києві.

Стрічка новин

Стрічка новин