Енергокомпанії Ахметова: регулятор звернеться до РНБО через порушення

10.3.2023 в 17:03 Політика

Нацкомісія з тарифів НКРЕКП наклала на три компанії ДТЕК Ріната Ахметова максимальні можливі штрафи

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна, запис засідання НКРЕКП 10 березня.

Нацкомісія оштрафувала три компанії ДТЕК: АТ “ДТЕК Західенерго”, АТ “ДТЕК Дніпроенерго” та ТОВ “ДТЕК Східенерго”. Сума штрафу становить 1,7 млн грн для кожної, або максимально можливий штраф згідно законодавства. 

Причина полягає у незабезпеченні у зимовий період гарантованих запасів вугілля на теплоелектростанціях, а також несвоєчасному інформуванні Міністерства енергетики, НКРЕКП та Укренерго щодо критичної ситуації з паливом.

Водночас за результатами перевірки компаній регулятор звернув увагу на нетипове збільшення аварійних відключень енергоблоків ТЕС у критичний зимовий період, а також низькі обсяги постачання вугілля на ТЕС з боку афілійованих структур .

Так, зокрема, компанії ТОВ “ДТЕК Трейдинг” і D.Trading International SA поставили електростанціям “Західенерго” у грудні-2020 та січні-2021 року 939,8 тис. тонн вугілля, що на 27,2% менше законтрактованих 1291,4 тис. тонн. Схожа ситуація із затримками поставок палива спостерігалася в “ДТЕК Дніпроенерго” та “ДТЕК Східенерго”.

З огляду на зазначені результати перевірки, НКРЕКП вирішила передати матеріали до відповідних органів:

“Матеріали перевірки ми спрямовуємо до Антимонопольного комітету для проведення власного розслідування того, як компанія, яка має всі ознаки монопольного становища на ринках вугілля і теплової генерації, поводиться на цих ринках. Також спрямовуємо матеріали в Міненерго і Держенергонагляд. І я також вважаю, що те, що сталося, або могло статися – це питання національної безпеки. Тому направляємо питання в РНБО”, – повідомив під час засідання голова комісії Валерій Тарасюк.

Керівники компаній “ДТЕК Західенерго”, “ДПЕК Дніпроенерго” та “ДТЕК Східенерго” зі свого боку переконані, що у зимовий період були наявні об’єктивні причини критичного дефіциту вугілля. Серед них – зниження виробництва електроенергії на АЕС внаслідок затягування ремонтної кампанії, а також різке зростання навантаження на ТЕС понад балансового прогнозу.

У “ДТЕК “Дніпроенерго” заявили, що не розуміють, як компанія могла істотно вплинути на ситуацію у грудні-січні. Також, у компанії додали, що додатково виробили у грудні на 200 млн кВт-год електроенергії, внаслідок чого використали свої січневі запаси.

НКРЕКП аргументи уваги не взяла: “Факти, на нашу думку, свідчать про непрофесіоналізм та безвідповідальність керівництва компанії ДТЕК”.

Раніше повідомлялося, що на Запорізькій ТЕС сталася потужна аварія.

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин