Вчені заявили, що один хот-дог забирає 36 хвилин життя

8.9.2021 в 14:31 Різне

Кожен хот-дог скорочує життя людини на 36 хвилин: при цьому фрукти, овочі, горіхи, бобові та морепродукти “дарують” людині 48 хв на день

Про це пише видання U-M School of Public Health.

Тривалість життя можна збільшити

Таких висновків дійшли вчені, проаналізувавши 5800 видів продуктів за їхнім впливом на довкілля й організм. Ця робота ґрунтується на новому Індексі здорового харчування, який обчислює вплив порції різних видів їжі на здоров’я людини.

Зокрема, з’ясувалося, що в середньому грам будь-якого обробленого м’яса “коштує” 45 секунд життя, а в разі хот-дога варто додати шкідливі натрій і трансжирні кислоти. Втім, за цією методикою можна і збільшити тривалість життя. Так, жменя горіхів продовжить життя на 26 хвилин, а порція лосося – на 16 хвилин. 

Продукти поділили на зони

Крім того, вчені розділили продукти на групи на основі рівня їх впливу на навколишнє середовище: вивчалися виробництво продукту, приготування з нього їжі, споживання, перероблювання і кількість відходів. Так, в “зелену зону” потрапили горіхи, фрукти, вирощені в польових умовах овочі, бобові, цільні злаки й деякі види морепродуктів – ці продукти корисні для здоров’я і не шкодять природі. У “червоній зоні” опинилися яловичина, креветки, свинина, баранина та овочі, вирощені в теплицях – вони шкодять природі й можуть нашкодити людському організму при частому вживанні.

Раніше повідомлялося, що у Британії боротимуться зі зміною клімату за допомогою чипсів та пива.

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин