Над Землею утворилася озонова діра за розміром Антарктиди

17.9.2021 в 12:03 Різне

Над південною півкулею Землі в озоновому шарі утворилася велика діра

Про це повідомляє Служба моніторингу атмосфери імені Коперника.

Щороку наприкінці зими в озоновому шарі над Південною півкулею утворюється діра через вплив сонячного проміння та атмосферних викидів від діяльності людини.

Експерти зазначили, що цьогорічна діра спершу була не великого розміру, але за останні два тижні збільшилась. Наразі озонова діра на 75% більша за інші, які фіксували з 1979 року, і перевищує розмір Антарктиди. Науковці прогнозують, що цьогорічна діра продовжить зростати принаймні протягом наступних 2-3 тижнів.

“Як вона буде розвиватися далі, ми не можемо сказати. Але цьогорічна діра надзвичайно схожа до 2020 року, яка була однією з найглибших і найдовших за весь час спостереження”, — сказав директор служби Вінсент-Анрі Пеу у коментарі The Guardian.

Від серпня по жовтень озонова діра над Антарктикою збільшується, досягаючи максимуму між серединою вересня та серединою жовтня. Після цього високі температури в стратосфері починають підвищуватися і виснаження озону сповільнюється. Внаслідок цього полярний вихор слабшає та руйнується, і до кінця грудня рівень озону нормалізується.

Раніше повідомлялося, що від Антарктиди відколовся найбільший у світі айсберг.

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин