Шлях українофоба: від харківського судді до однопартійця Шарія
Якщо ввести ім’я харківського судді Володимира Плетньова в пошуковій системі, то можна знайти дуже багато цікавого. Скандал на скандалі, підтримка антиукраїнських заяв та сумніві вироки – все це вже на перших сторінках пошуку.
Ми ж почнемо з найголовнішого.
Володимир Плетньов працював суддею з 1991 року. Тоді його обрали на посаду судді в Київський райсуд м.Харкова. З 2010 по 2018 працював в Апеляційному суді Харківської області. У 2018 році він відмовився проходити кваліфікаційне оцінювання на відповідність вимогам посади у Вищій кваліфікаційній комісії суддів України (ВККС), посилаючись на те, що його оцінювання буде упередженим. Пояснив він це тим, що нібито процедура оцінювання у його випадку – це помста колишніх політичних конкурентів. Після чого він подав у відставку.

Водій-вбивця та суддя-рятівник
Харків’яни ж знають про Володимира Плетньова, як суддю, який відмазав 18-річного мажора Тиграна Енгибаряна, котрий насмерть збив 17-річного хлопця. Колегія судей Апеляційного суду під наглядом
Володимира Плетньова скасувала попереднє рішення Московського районного суду, згідно з яким Енгибарян засудили до 3 років в’язниці. Замість цього йому дали три роки умовно. Завдяки впливу Плетньова тоді мажора випустили з зали суду.
Пожиттєве для патріотів
У 2010 році харків’янин Артем Дериглазов вступив у перестрілку, під час затримання міліцією, після чого загинув один з правоохоронців, а двоє було поранено. За це його посадили до в’язниці на 15 років. У жовтні 2012 прокуратура оскаржила цей вирок і Дериглазову винесли вирок довічне.
У червні 2015 року Червонозаводський райсуд Харкова пом’якшив покарання до 15 років ув‘язнення. Проте за декілька років не без участі Плетньова Дериглазову винесли більш жорсткий вирок.
“Ухвалою Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду від 20 березня 2018 року залишений без змін вирок колегії суддів Апеляційного суду Харківської області… щодо Дериглазова Артема Ігоровича, 1989 р.н., …у вигляді довічного позбавлення волі”, - повідомив суддя Володимир Плентьов,
.jpg)
А тепер на хвилинку зупинимося та зіставимо факти: хтось лишив життя людини – йому 3 роки умовно, у той час, як іншому – довічне. Аби зрозуміти що тут щось не так, не треба навіть юристом бути, варто просто знати ім’я судді який виносить вирок.
Тож йдемо делаі.
Впливові друзі – запорука успіху
Бувши суддею Апеляційного суду Харківскього області Володимир Плетньов, потрапив у скандал через свою антиукраїнську позицію.
Тоді в мережі Facebook Добкін написав пост про те, як опинився в Києві на вулиці Коновальця:
“Сьогодні в Києві, вийшовши з припаркованої машини, помітив, що стою на вулиці імені Коновальця. Спочатку засмутився, а потім подивився, що навколо бруд, сміття валяється, плюнув під ноги на вибоїну в асфальті та перейшов на іншу сторону”.
Повідомлення депутата прокоментував суддя Володимир Плетньов, висловивши явне роздратування тим фактом, що в столиці є вулиця імені українського військового діяча.
“Ви перейшли. А вулиця імені цього бруду-сміття залишилася”, - відповів він Добкіну.
Добкін, своєю чергою, пообіцяв Плетньову “загальнонародне прибирання”, натякнувши на “очищення” України від наслідків декомунізації.
“Скоро загальнонародне прибирання. Все приберемо і змиємо. Я для Харкова теж колись нові поливальні машини придбав. Придбаємо тепер і для всієї країни”, - написав Добкін.
“Машини пам’ятаємо. А нове прибирання побачимо. І допоможемо”, - відповів Плетньов соратнику Кернеса.
Такі теплі стосунки в проросійського політика та судді вже не один рік. Наприклад донька Плетньова – особистий адвокат Михайла Добкіна. В інтернеті можна знайти багато коментарів стосовно судових справ Добкіна.
А в 2016 році проходили масштабні обшуки в міськраді, готелі, де мешкає міський голова Геннадій Кернес та у будинку матері нардепа-регіонала Михайла Добкіна. Тоді цю ситуація прокоментувала дочка судді Плетньова - Юлія: “Скажу як адвокат, що жодної юридичної чи судової перспективи ця справа не має…”
Cтарі обличчя в новій партії

Полишивши суддівське крісло, Володимир Плетнев став відеоблогером в Ютубі та безрезультатно балотувався до Верховної ради від ОПЗЖ. Можливо саме в Ютубі він і познайомився з іншим скандальним антиукраїнським блогером Анатолієм Шарієм.
Або ж справа в іншому: Партія Шарія у Харкові майже повністю складається з безробітних та людей пов’язаних з “регіоналами”. Плетньов як раз підходить під обидва критерії. Хай там як, але на місцевих виборах 2020 року Партія Шарія-Плетньова набрала 6%, що дало їй змогу потрапити до Харківської міської та обласної ради.
Висновки
Виходячи з усього вищезазначеного, варто зауважити, що цілком логічним продовженням функціонування антиукраїнського судді після звільнення стає його представництво в не менш українофобській Партії Шарія, яку пов’язують з кумом Путіна – Віктором Медведчуком.
Багато років Володим Плетньов заробляв не тільки чималий капітал, а й працював проти української державності в цілому, що припинилося тільки у 2018 році.
Проте завдяки своїм минулим “заслугам” він повернувся до влади й надалі буде продовжувати свою неоднозначну діяльність.