Зеленський створив Консультативну раду задля забезпечення прав захисників України

12.3.2021 в 16:07 Суспільство

Президент Володимир Зеленський створив Консультативну раду з питань забезпечення гарантій прав та основних свобод захисників України

Про це повідомляє прес-служба Офісу президента.

“Рішення про створення цього дорадчого органу було прийнято з урахуванням соціальної напруги і запиту суспільства на доступ до справедливості та об’єктивного розгляду кримінальних проваджень та судових рішень у справах захисників України”, – зазначено в повідомленні.

Чим буде займатися новостворений орган

Цей орган при Офісі президента створюється для відстоювання прав людей, які захищали нашу країну.

“З початку російської збройної агресії захищати Україну пішли тисячі добровольців. Деякі з них стали жертвами недосконалого українського законодавства – сотні добровольців опинилися за ґратами і були засуджені за військові злочини за законами мирного часу”, – зазначено в повідомленні.

Відомі приклади судових розглядів, коли за виконання службових обов’язків людини намагалися засудити більш ніж на 10 років ув’язнення.

У повідомленні підкреслюється, що в таких справах є обставини, які вимагають додаткового аналізу, більш глибокого вивчення, і саме для цього створюється Консультативна рада.

За словами голови ради Олени Вербицької, в його склад входитимуть народні депутати, представники органів виконавчої влади, оборонних відомств, правозахисники і громадські діячі. Буде можливість залучати також урядові та неурядові організації, в тому числі міжнародні, для отримання допомоги та консультацій.

Раніше повідомлялося, що Зеленський анонсував початок протидії дезінформації.

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин