Заступник голови НБУ розповів про вплив “1000 грн вакцинованим” на інфляцію

19.11.2022 в 11:29 Різне

Заступник голови Національного банку Сергій Ніколайчук прогнозує, що виплата 1000 грн вакцинованим не вплине суттєво на підвищення цін

Про це він повідомляє НБУ з посиланням на інтерв’ю Ніколайчука.

Тисяча гривень – не та сума, яка могла б суттєво стимулювати споживчий попит. До того ж, галузі, на які, як передбачає Уряд, будуть виділені ці кошти, страждають від недозавантаження. Навряд чи додатковий попит призведе до суттєвого підвищення цін“, - сказав Ніколайчук.

Зазначається, що якщо ціни в галузі культури та спорту зростуть на 5–10%, це незначним чином позначиться на загальному показнику інфляції, оскільки частка цих послуг у споживчому кошику є незначною.

За оцінками НБУ, вплив на економіку програми обсягом у 6 млрд грн на горизонті у 12 місяців може скласти 0,1-0,2% ВВП.

Однак, якщо проєкт призведе до додаткової вакцинації навіть 10% населення, його можна буде вважати дуже ефективним, адже від відсутності локдаунів економіка виграє значно більше, ніж від безпосереднього фіскального стимулу з боку держави“, - додав заступник голови НБУ.

Як повідомлялося, 19 грудня в Україні запрацює програма із надання вакцинованим по 1000 грн, які вони зможуть вкласти в постраждалі від карантину індустрії.

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин