За підроблені COVID-сертифікати вже відкрили 800 кримінальних справ — МВС

26.10.2021 в 10:30 Суспільство

Глава Міністерства внутрішніх справ Денис Монастирський впевнений, що рано чи пізно усі підробні ковід-сертифікати точно виявлять

Про це сказав Монастирський та генпрокурорка Ірина Венедіктова в ефірі “Свобода слова” на ICTV.

Венедіктова розповіла, що за даними на 23 жовтня в Україні відкрито близько 800 проваджень щодо підробних сертифікатів або тестів на коронавірус.

Генпрокурорка наголосила, що відповідальність понесуть як покупці, так і продавці таких “документів”.

Монастирський повідомив, що 1200 мобільних груп по всій Україні можуть перевіряти справжність сертифікату.

Глава МВС запевнив, що підробні сертифікати “точно будуть виявлені”.

“Для міністерства внутрішніх справ це той фокус, на який я особисто спрямовую і поліцію, і прикордонників.

Більшість випадків, коли кіберполіція виявляла пропозиції щодо підробних сертифікатів – це банальне шахрайство. В 90% випадках громадян просто обдурюють, виманюють 100 або 200 доларів за підробний сертифікат.

Друге – це ефект фотошопу, коли просто малюється картинка або QR-код, який нікуди не веде. В такому випадку планшетом поліцейського або на кордоні прикордонник виявляє, що він не прив’язаний до бази, і одразу людина їде у райвідділ поліції” – повідомив Монастирський.

Також глава МВС додав, що “минулого тижня таких фактів було виявлено понад 300, зараз ми говоримо про понад 800 з цього понеділка”.

Раніше повідомлялося, що у Києві заборонять відвідувати заклади громадянам без тестів та сертифікатів, школи ідуть на карантин.

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин