Євросоюз без США не здатен захистити Європу – Столтенберг

24.11.2020 в 12:55 · 50Переглядів Політика

ЄС не здатен захистити Європу без військової допомоги США – потрібні гарантії Вашингтона щодо колективної безпеки, в тому числі ядерного стримування та присутності американських військ в Старому Світі

Про це повідомила  “Ліга.net” з посиланням на інтерв’ю генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга німецькій медіагрупі Funke.

“Факт – ЄС не може захистити Європу. Гарантії США щодо безпеки, ядерного стримування і через присутність американських військ абсолютно необхідні для захисту Європи” – йдеться в повідомлені.

За словами Столтенберга, після виходу Британії з Євросоюзу близько 80% витрат на оборону країн Альянсу ляжуть на плечі країн, які не входять до ЄС. А з огляду на це “будь-яка спроба послабити зв’язку між Північною Америкою і Європою послабить НАТО і розділить Європу”.

Він також додав, що при новій адміністрації США потрібна “тверда і зрозуміла позиція НАТО” щодо Росії. За словами Столтенберга, у Кремлі повинні розуміти, що “не зможуть перемогти, якщо підуть на конфронтацію”.

Він також висловив упевненість, що і при новому президенті Джо Байдені США продовжать тиснути на ЄС, щоб країни цього об’єднання підвищили, нарешті, витрати на оборону відповідно до загроз.

Також раніше повідомлялося, що НАТО готувала відповідь на російські ракети з ядерною зброєю в Європі.

Стрічка новин

Стрічка новин