Євро-2020 можуть знову перенести

19.1.2023 в 13:26 Спорт

Очікувалося, що чемпіонат відбудеться влітку 2021.

Експерт ВООЗ та президент Міжнародної федерації тропічної медицини професор Сантьяго Мас-Кома заявив про можливість повторного перенесення чемпіонату Європи з футболу, повідомляє sport.ua.

“Чи зможуть вакцини зупинити це поширення - все ще велике питання. Ми знаємо, що вакциновані люди як і раніше сприйнятливі до інфекції, і вони, ймовірно, також зможуть заражати оточуючих. До сих пір ми точно не знаємо, чи зможуть вакцини знизити швидкість поширення хвороби і, якщо це станеться, в якому ступені.

Я залучений до організації масштабних заходів, запланованих на липень-серпень 2021 року. У всіх цих випадках ми прийшли до висновку, що нинішнє ключове слово - це невпевненість, і що нинішній розвиток пандемії не дає підстав для оптимізму. Таким чином, у всіх випадках ми думаємо про план Б, тобто нову відстрочку змагань. Ви напевно знаєте, що обговорюється можливість чергового перенесення Олімпійських ігор в Токіо. І це незважаючи на те, що в Японії друга хвиля COVID-19 проходить з досить низькими показниками захворюваності.

Уявіть, які проблеми нас чекають з тієї ж логістикою, якщо з’ясується, що повторна вакцинація необхідна вже через 6 місяців після першої? Але ж ми знаємо, що антитіла починають слабшати через 2 місяці після зараження. Потрібно почекати, щоб проаналізувати швидкість вакцинації населення в різних країнах, а також збільшиться швидкість поширення нових штамів SARS-CoV-2 в найближчі місяці.

Але в будь-якому випадку я б не став скасовувати можливість нової відстрочки. Зрештою, не можна виключати можливість нових суворих локдаунів у деяких країнах, навіть з урахуванням того, які катастрофічні економічні та соціальні наслідки принесуть ці заходи”, - сказав Мас-Кома.

Нагадаємо, що Євро-2020 мав відбутися з 12 червня по 12 липня 2020 року. Але турнір був перенесений в березні 2020 року через пандемію коронавірусу. Тепер очікується, що чемпіонат відбудеться влітку 2021 року.

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин