ЄСПЛ 14 січня ухвалить рішення щодо кримської справи

11.1.2021 в 14:28 · 20Переглядів Політика

Європейський суд з прав людини проведе слухання та оприлюднить рішення про прийнятність справи Україна проти Росії щодо Криму 14 січня

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на пресслужбу Суду.

“Європейський суд з прав людини оприлюднить постанову Великої палати у справі Україна v. Росія (щодо Криму, позов № 20958/14) під час публічних слухань о 10.00, 14 січня 2021 року”, – уточнили у Суді.

Справа стосується позиції України щодо застосування Російською Федерацією “адміністративної практики”, яка призвела до порушення з боку РФ Європейської конвенції з прав людини.

“Український уряд стверджує, що РФ із 27 лютого 2014 року здійснює ефективний контроль над АР Крим та містом Севастополем, які є невід’ємними частинами України. Здійснення такої юрисдикції над ситуацією (Росією у Криму – ред.) призвело до численних порушень Конвенції. Уряд вважає, що ці порушення стали результатом загальної адміністративної діяльності з боку Російської Федерації”, – пояснили суть справи у ЄСПЛ.

У Суді нагадали, що ця справа – Україна проти Росії – сформована із двох позовів: від 13 березня 2014 року та 26 серпня 2015 року – та стосується подій у Криму та на сході України. 11 червня 2018 року ці два позови були об’єднані у нову справу Україна v. Росія (щодо Криму).

Окрім міждержавних справ, порушених Україною проти РФ у ЄСПЛ, у Суді розглядається більше 7 тис. індивідуальних позовів, які стосуються російської окупації Криму, збройної агресії на сході України, а також подій в Азовському морі.

Раніше повідомлялося, що ЄСПЛ назвав дату засідання у великій справі щодо Донбасу.

Стрічка новин

Стрічка новин