Як проходить карантин у центрі Києва (фоторепортаж)

13.4.2020 в 18:43 · 97Переглядів Суспільство

Чим живе центр Києва під час карантину та чи дотримуються українці самоізоляції? Як виглядає безлюдний Поділ? На ці та інші питання ви отримаєте відповідь в репортажі Наразі.Медіа

Майдан та Хрещатик

Велоподорож центром Києва розпочалася з безлюдного Майдану. Лише деколи, то тут, то там площею сновигали поодинокі велокур’єри та парами проходили люди в масках . Роми, безхатьки та голуби кудись зникли, залишивши мене наодинці із головною площею країни. Лише машини нагадували про “докарантинні” часи.

Зазвичай в цей час (близько 5 вечора) центр забитий людьми: хтось втомлений намагається дістатися додому, хтось розпочинає відпочинок у барах, хтось їде у своїх справах… Але не цього разу. Довкола все зачинено.

Біля турецьких закладів не чутно звичного галасу, а навпроти станції метро Хрещатик жодного брейкдансу, конкурсу, чи пропозиції сфотографуватися з мавпою. Абсолютно нікого.

Парк Шевченка та ботсад ім. Фоміна

В парку щеатмосферніше. Позаяк ми живемо дивні часи в цікавій країні, тому закони діють тут не для всіх: на шахових столиках групка дідусів все ж таки грала в шахи, інша групка чоловіків розпивала спиртні напої.

Найкраще тут — це не своєрідне українське ставлення до закону, який деколи, все ж таки, можна порушувати. Найкраще тут дещо інше, а саме поліціянти, які йшли повз це дійство і удавали, що нічого не помічали. Жодної реакції. Ботанічний сад ім. Фоміна. Думалося, що зараз там все зачинено або ж безлюдно, як і на Майдані. Тут значно більше людей, з дітьми, колясками та тваринами.

Площа Льва Толстого

Площа Льва Толстого. Біля МакДональдзу стоять лише кур’єри.

Поділ

Далі, центром, через Золоті Ворота та академію мистецтв вниз, на Поділ, який виглядає так само незвично як Майдан, Хрещатик та площа Льва Толстого. Але на Подолі вже значно більше велосипедистів: усі велопрокати пустують. Подекуди люди абсолютного різного віку, які насолоджуючись пустою площею покручують педалі на взятих в оренду велосипедах. Ось проїжджає п’яний незадоволений прокатом велотурист, який з лайкою кидає свій ровер назад, де взяв. Площа перед Річковим вокзалом також порожня. І, навіть, тепле весняне проміння не може загітувати людей виходити до берегів Дніпра.

В центрі Києва порушення карантину досить ситуативне і в деяких місцях люди дійсно переймаються за своє здоров’я у той час як, наприклад, доботсаду людийдуть відпочивати цілими сім’ями.

Щоправда, в окремих мікрорайонах взагалі ніхто не звертає увагу на карантин і в маленьких магазинах одночасно знаходиться купа людей.Багато хто ходить без масок і всіляко ігнорує заборони.  Що ж там відбувається насправді – читайте у наступному матеріалі.

Олег Хіора спеціально для Наразі.Медіа

Стрічка новин

Стрічка новин