ВР зробила перший крок до скасування літнього часу

3.3.2021 в 13:41 Суспільство

Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт, яким пропонується скасувати сезонне переведення стрілок годинників

За відповідне рішення проголосували 277 народних депутатів, повідомляє Укрінформ.

Законопроєктом №4201 “Про обчислення часу в Україні” пропонується встановити, що “сезонний перехід часу на території України не здійснюється”.

Як зазначається у пояснювальній записці, ухвалення закону забезпечить визначення на законодавчому рівні порядку обчислення часу в Україні, сприятиме покращенню стану здоров’я громадян, підвищенню працездатності населення, сприятиме протидії агресії з боку Російської Федерації та сприятиме євроінтеграційним прагненням України.

“Щороку перехід на зимовий час відбудеться в останню неділю жовтня. Зокрема, цьогоріч він запланований у ніч із суботи (24 жовтня), на неділю (25 жовтня). Сподіваємося, що у разі підтримки Верховною Радою України це сезонне переведення стрілок годинника стане останнім, оскільки в законопроєкті чітко передбачено, що сезонний перехід часу не застосовується”, – йдеться у записці.

Наразі переведення годинникової стрілки здійснюється двічі на рік. Навесні – на годину вперед, а восени – на годину назад.

Раніше повідомлялося, що Верховна Рада розблокувала “велику приватизацію”.

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин