Вогнехреща: 7 років від початку протестів на Грушевського

19.1.2023 в 15:07 Ексклюзив

16 січня 2014 року Верховна Рада проголосувала за “диктаторські закони Януковича”. Це було прямим наступом на свободи та права українців. 19 січня протестуючі направилися з Майдану до Ради вулицею Грушевського, де і відбулися перші серйозні сутички з “Беркутом”.

Причиною для початку активної фази протистояння між “майданівцями” та режимом Януковича стали закони, за які проголосували представники “Патрії регіонів” 16 січня 2014 року. Наприклад, задля протидії “Автомайдану” було заборонено їздити колоною більше ніж 5 машин. А для контролю опозиційних ЗМІ ввели покарання за здійснення діяльності інформагенств без державної реєстрації у вигляді штрафу в 17000 грн та вилучення техніки.

Також вводилося покарання за несанкціоновані масові заходи, а також носіння шоломів та масок, що давало змогу міліції затримувати будь-кого з пікетувальників на “законних” підставах. Крім цього були покарання за встановлення наметів, допомогу Майдану та карикатури на владу.

Тоді на Майдані знаходилися тисячі людей, а по всій країни відбувалися сутички між проукраїнською спільнотою та провладними силами у вигляді «тітушок», внутрішніх військ та міліції.

Ряд цих законів обурив громаду та вже 19 січня народне віче проти “диктаторських законів” переросло в сутички на Грушевського. Під час масових протестів міліція використовувала світлошумові гранати та сльозогінний газ. Тоді ж з’явилися перші загиблі Герої Революції Гідності - Михайло Жизневський та Сергій Нігоян.

Починаючи з 19 січня крім Києва протести почали відбуватися у Дніпрі, Кривому Розі, Львові, Рівному, Вінниці, Тернополі, Черкасах та у ряді інших українських міст.

Олег Хіора для Наразі.Медіа

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин