В ОРДЛО громадян призивають до армії РФ

27.11.2020 в 16:25 Різне

Громадян на окупованих територіях Донецької та Луганської областей, які мають російські паспорти, вже призивають до Збройних Сил Російської Федерації

Про це повідомляє представник Уповноваженого Верховної Ради з прав людини в Луганській та Донецькій областях Павло Лисянський.

“Ще на початку 2019 року в січні офіс Уповноваженого (ВРУ з прав людини) заявляв, що РФ готується до паспортизації місцевого населення. У травні 2019 року в ОРДЛО почали видавати вже російські паспорти… І зараз там нарощується потенціал видачі цих паспортів. І вже, як мені доповідають правозахисники, є громадяни, які отримали російські паспорти, і їх вже призивають до ЗС РФ”, – сказав Лисянський.

Також він підкреслив, що у людини, яка отримала цей псевдоросійський паспорт, немає соціальних гарантій, як, наприклад, право на пенсію, але є обов’язок служити в регулярній армії РФ.

Він зазначив, що у звіті також викладені факти, як дітям 15-16 років, тобто – учням шкіл ОРДЛО 9-11 класу, прискорюють видачу паспортів так званих НЗФ, – для того, щоб вони швидше отримали так звані паспорти РФ.

Також раніше повідомлялося, що в Bellingcat викрили зв’язок ГРУ з проросійськими “журналістами” у поширенні фейків про MH17.

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин