У Конституційному суді РФ назвали СРСР незаконно створеною державою

17.2.2020 в 15:18 · 63Переглядів Суспільство

Суддя Конституційного суду заявив, що Росія не є правонаступницею СРСР

Про це повідомили у ряді авторитетних російських видань, передає Наразі.Медіа.

Радянський Союз був “незаконно створеною державою“, і Росія не повинна вважатися правонаступницею “репресивно-терористичних діянь” радянської влади, вважає суддя Конституційного суду (КС) Костянтин Арановський.

Свою думку він висловив у додатку до грудневої постанови КС про відшкодування трьом жінкам житла, забраного в ході радянських репресій. Суд став на сторону жінок.

Арановський погодився з судовим рішенням, але вирішив висловитися щодо правової відповідальності Росії за злочини, вчинені радянською владою.

Російська Федерація не продовжує собою в праві, а замінює на своїй території державу, незаконно одного разу створену, що і зобов’язує її рахуватися з наслідками її діяльності, включаючи політичні репресії“, – переконаний суддя.

Арановський зазначив, що передбачену законом реабілітацію жертв репресій не можна розглядати як відшкодування шкоди винуватцем.

Після розпаду Радянського Союзу в 1991 році Росія була визнана державою-продовжувачем, що повністю приймає на себе зобов’язання СРСР. У такий спосіб Росія продовжила членство в Організації Об’єднаних Націй, включаючи постійне членство в Раді Безпеки та інших міжнародних організаціях, замість СРСР.

Стрічка новин

Стрічка новин