В ізраїльській пустелі створили симулятор марсіанської бази: там живуть астронавти

12.10.2021 в 17:01 Суспільство

У кратері Рамон в ізраїльській пустелі Негев створили симулятор марсіанської бази

Про це пише Reuters і Haaretz .

Вчені будуть відслідковувати їх показники життєдіяльності й психічне здоров’я. Також дослідники перевірять, як працює обладнання: марсохід Exoscot, радіаційний захист скафандрів і передавач інформації. 

В експерименті беруть участь астронавти з Австрії, Німеччини, Ізраїлю, Нідерландів, Іспанії та Португалії. Серед них п’ять чоловіків і одна жінка. Їх головне завдання — імітувати пошук життя на Червоній планеті. Пересуватися по кратеру астронавти будуть в скафандрах. Кожен важить 50 кілограмів, надіти його можна тільки за три години.

Скафандри розробляли десять років. На них є різні датчики, які передають інформацію на станцію моніторингу. 

Проєкт ініціювала неурядова організація “Австрійський космічний форум”, його підтримали космічні агентства Європи та Ізраїлю. До проєкту залучені 200 вчених з 25 країн. Вони проведуть понад 20 експериментів в області геології, біології та медицини.

Симулятор марсіанської бази створили в кратері Рамон, бо він віддалений від цивілізації й дуже схожий на Червону планету структурою ґрунту, мінералами й екстремальними погодними умовами.

Пейзажі кам’янистої пустелі нагадують Марс

Три роки тому в Рамоні вже імітували марсіанську місію — експеримент тривав чотири дні. Якщо поточний проєкт буде успішним, наступного разу астронавти проведуть в симуляторі 200 днів.

Раніше повідомлялося, що у США вчені вперше вилікували депресію за допомогою мозкового імплантату.

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин