В Італії розпочнеться найбільший за 30 років судовий процес над мафією

11.1.2021 в 16:55 Суспільство

Сотні членів “Ндрангети”, наймогутнішого мафіозного угрупування Італії, постануть перед судом в Калабрії цього тижня в рамках найбільшого за останні три десятиліття судового процесу

Про це повідомляє The Local.

Очікується, що суд над злочинним синдикатом і його спільниками – серед яких політики, державні службовці, поліція та “білі комірці” – триватиме понад два роки.

У судовому процесі за участю 355 обвинувачених, понад 900 свідків обвинувачення та 400 адвокатів також будуть присутні безпрецедентні 58 державних свідків, готових порушити кодекс мовчання та розкрити секрети клану.

Судовий процес проводиться в спеціально обладнаному приміщенні в самому центрі території Ндрангети в Калабрії, найбіднішому регіоні Італії. Він спрямований тільки на одну групу – сім’ю Манкузо і її філії.

Під час недавнього попереднього слухання знадобилося три години тільки для того, щоб прочитати імена обвинувачених, в тому числі боса Луїджі Манкузо, який провів майже 20 років в тюрмах.

У суді звинувачення представляє найвідоміший прокурор Італії по боротьбі з мафією Нікола Граттер, який живе під охороною поліції понад 30 років.

Розмах судового процесу затьмарює лише перше італійський “максі-судовий розгляд” 1986-1987 років в Палермо проти сицилійської Коза Ностри і її мережі пов’язаних сімей. Тоді було засуджено 338 осіб. Пізніше місцева мафія вбила прокурорів Джованні Фальконе і Паоло Борселліно.

Майбутня справа частково відрізняється ще й тим, що націлена на одну з приблизно сотень родин Ндрангети. Проте, вона важлива не тільки через свій масштаб, а ще й через те, що до неї залучені так багато юристів, політиків, державних службовців та підприємців, які допомагають роботі “Ндрангети”.

Звинувачення включають участь в мафіозних групах, вбивство і замах на вбивство, незаконний обіг наркотиків, здирництво, лихварство, розголошення службових таємниць, зловживання службовим становищем, зберігання вкрадених товарів та відмивання грошей.

Раніше повідомлялося, що в Туреччині затримали майже 200 осіб у справі про путч 2016 року.

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин