Україну та Німеччину може з’єднати водневий коридор

23.9.2021 в 14:04 Політика

Чотири європейські компанії газової інфраструктури об’єднують зусилля для створення водневої магістралі через Центральну Європу

Про це повідомила пресслужба Оператора газотранспортних систем України.

Магістраль створюється “для транспортування водню з перспективних районів постачання в Україні, яка має гарні умови для виробництва зеленого водню”. Вона пройде через Словаччину і Чехію в райони підвищеного попиту в ЄС. 

Серед компаній-учасників – EUSTREAM (компанія-оператор ГТС Словаччини), Оператор ГТС України (ОГТСУ), NET4GAS (компанія-оператор ГТС Чехії) і OGE (провідна компанія-оператор ГТС Німеччини).

“Водень, ймовірно, відіграватиме значну роль до 2050 року, коли європейська економіка, як очікується, досягне вуглецевої нейтральності”, – зауважив Павел Станчак, заступник гендиректора з розвитку та трансформації ОГТСУ.

Словаччина та Чеська Республіка експлуатують великий газопровідний коридор, що з’єднує Україну з зонами попиту на водень в Європі, повідомляє оператор. 

 

Газотранспортні системи Словаччини, Чехії та Німеччини можуть бути  перепрофільовані для транспортування водню. Очікується, що саме Німеччина стане ключовим регіоном попиту на водень в Європі, який імпортуватиме значні обсяги для забезпечення потреб.

Водневий коридор може бути створений частково завдяки перепрофілюванню наявної газової інфраструктури у поєднанні з цільовими інвестиціями в нові водневі трубопроводи та компресорні станції. Це дозволить транспортувати водень за доступною ціною.

Організатори вже почали вивчати можливості технічної реалізації водневого коридору для транспортування чистого водню обсягом до 120 ГВт-год на день. 

Перші результати щодо перевірки можливостей здійснення, потужностей і вартості транспортування водню стануть доступними вже наступного року, зазначив Андреас Рау, керуючий директор NET4GAS.

Раніше повідомлялося, що Україна виконала майже 60% усіх зобов’язань із розрахованої на 10 років Угоди про асоціацію.

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин