Україна відмовила в екстрадиції американця Крейга, який воював на Донбасі

4.3.2021 в 12:27 Суспільство

Апеляційний суд Києва скасував рішення про екстрадицію в США Крейга Ленга, колишнього добровольця “Правого сектору”

Про це йдеться на Facebook-сторінці адвоката Ленга Дмитра Моргуна та The New York Times.

Адвокат повідомив, що 2 березня було опубліковано рішення апеляційної інстанції, яка скасувала рішення про екстрадицію Ленга до США за екстрадиційним запитом.

Американське видання пише, що Ленг ветеран армії та уродженець північної Кароліни був звинувачений у США у подвійному вбивстві.

Історія Ленга привернула увагу преси та громадськості через участь іноземця у військових діях на Донбасі.

Зокрема, лунали думки про те, що не варто американцю воювати в іноземних збройних формуваннях та ще й націоналістичних і приймати участь у гарячих конфліктах.

Водночас, у NYT відзначають, що в Україні націоналістичні групи, такі як “Правий сектор”, воюють на стороні влади проти сепаратистів, яких підтримує Росія, тож будь-яке припущення, що ці організації “екстремістські” може зіграти на руку пропагандистам Кремля.

Відзначається, що прихильники РФ намагаються заклеймити війну в Україні як боротьбу російськомовних з “неофашистською” владою Києва.

Водночас, на ультраправі партії в Україні припадає крихітна доля голосів виборців.

Таким чином, апеляційний суд Києва погодився із доводами адвоката Ленга про те, що американець, не дивлячись на звинувачення у вбивстві, зіткнувся з судовим переслідуванням у Штатах через його військову службу в Україні.

Суд в Україні вирішив, що Ленг має право прохати про притулок в Україні.

За словами адвоката, попри рішення суду Ленга все одно можуть депортувати у США, якщо його клопотання про притулок відхилять.

Сам Ленг запевняє, що не має жодних “ультраправих” поглядів і не є “нацистом”. Він сказав, що вилетів з рядів армії США, тому що був відсутнім без дозволу.

Ленг потрапив в Україну у 2015 році. Він розповів, що коли прибув на схід України “хтось вручив йому гвинтівку прямо на вокзалі”, а на ранок його відправили на фронт.

Відзначається, що судовий процес в Україні висвітлив ще одну проблему. Зокрема, американці, які так чи інакше беруть участь у військових конфліктах на стороні союзників США можуть стати мішенню для переслідування у рідній країні.  

Раніше повідомлялося, що суд по американському військовому Крейгу був перенесений.

Стрічка новин

Стрічка новин