У Росії поновлюються мітинги прихильників Навального

21.4.2021 в 14:41 Суспільство

У Росії поновлюються масові протести за Олексія Навального, здоров’я якого стрімко погіршується в тюрмі

Про це в матеріалі РБК-Україна.

Акції за Навального по всій Росії

Команда опозиціонера оголосила про проведення мітингів за Олексія Навального 21 квітня в 19:00 за місцевим часом на центральних площах міст Росії. Всього заявлено 165 міст країни. Першими вже вийшли на протести жителі Далекого Сходу.

Наймасовіша акція очікується в Москві на Манежній площі. На сайті руху “Свободу Навальному” про своє бажання прийти на мітинг в столиці заявило 120 тисяч осіб. На Двірцеву площу в Санкт-Петербурзі готові вийти 58 тисяч людей.

Мітинг у Москві в день звернення Путіна

Прихильників Навального в столиці закликали зібратися на Манежній площі. При цьому саме в Манежі 21 квітня проходить щорічне звернення президента Володимира Путіна до Федеральних зборів РФ.

У зв’язку з підвищеними заходами безпеки на заході такого формату, доступ на площу для мітингувальників перекритий правоохоронцями. Також до початку протестів в Москві встановлюють огорожі і перекривають Пушкінську, Трубну, Тверську площі.

Напередодні мітингів почалися затримання

Вранці 21 квітня в Москві на вулиці затримали прес-секретаря Навального Кіру Ярмиш. Вона знаходиться під домашнім арештом, але вийшла в магазин у дозволений час.

Продюсера телеканалу “Навальний live” Любов Соболь сьогодні вранці поліцейські вивели з таксі і відвезли у відділення поліції. Ярмиш та Соболь вже є обвинуваченими у справі про порушення карантинного режиму під час мітингу 23 січня.

Також правоохоронці прийшли з обшуками до журналістів і активістів штабів Навального в Санкт-Петербурзі і в інших містах.

Подальші протести під загрозою

Спочатку мітинг планували провести, коли для участі в акції зареєструється 500 тисяч охочих. Однак пізніше організатори повідомили, що не будуть чекати цієї цифри, оскільки стан ув’язненого політика продовжує погіршуватися в тюрмі.

Крім того, московська прокуратура має намір домогтися визнання “Фонду боротьби з корупцією” та штабів Навального екстремістськими організаціями. У разі прийняття судом такого рішення, фінансування та участь в діяльності цих організацій буде каратися кримінальною відповідальністю.

Нагадаємо, що Навальний подав в суд на колонію через Коран.

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин