У Портленді BLM-активісти вигнали поліцію та оголосили свій район “Червоною зоною”

9.12.2020 в 12:08 Суспільство

Групи активістів таборували біля будинку під назвою “Червоний дім у Міссісіпі”, розташований на Північному авеню Міссісіпі, висловлюючи обурення щодо виселення сім’ї чорношкірих та корінних жителів у вересні

Про це повідомляє Associated Press .

У вівторок серед поліції та протестуючих серед денного дня біля будинку спалахнуло насильство, демонстранти кидали каміння в офіцерів, обприскували вогнегасниками та ламали поліцейські машини.

Портленд був місцем для частих протестів та демонстрацій цього року, деякі з них призвели до жорстоких бійок між офіцерами та демонстрантами. Значна частина акцій протесту спалахнула після смерті чорношкірого зловмисника Джорджа Флойда в Міннеаполісі у травні.

Власник майна, де відбулося виселення, подав скаргу на те, що люди вчинили злочин. Офіцери з’явилися в цьому місці до світанку, заарештувавши семеро людей.

За словами орегонця, який посилався на веб-сайт групи протестуючих , будинок належав родині Кінні з 1950-х років.

“Сім’я Кінні розплатилася з будинком, але взяла нову іпотеку, щоб заплатити адвокатам після арешту члена сім’ї в 2002 році”, – повідомляє група активістів.

За повідомленням групи, будинок пішов під заставу та був проданий забудовнику на аукціоні 2018 року.

Активісти заявили, що їх присутність на місці – це спроба “повернути” майно для сім’ї та врятувати його від викупу.

“Перш ніж проводити будь-які арешти, поліція перекрила вулиці та тротуари біля власності, щоб допомогти заступникам шерифа вивести протестуючих з цього майна”, – йдеться в заяві поліції.

Поліцейські стояли неподалік, коли біля вівторка близько 10:30 ранку навколо будинку було встановлено паркан. Пізніше протестувальники демонтували його, щоб створити барикаду.

Далі в заяві поліції зазначається, що до відомства надійшло щонайменше 81 дзвінок щодо цього майна, серед інших скарг – скарги від повідомлень про бійки, постріли, крадіжки, вандалізм, порушення тиші, вторгнення та погрози.

Після сутички між правоохоронними органами та активістами, поліція виявила одного підозрюваного з пістолетом та взяла його під варту, пізніше виявивши у нього цілий арсенал вогнепальної зброї.

Також раніше повідомлялося, що в Австрії затримали 30 осіб під час антитерористичної операції.

Стрічка новин

Стрічка новин